MENU
Biuro sprzedaży: +48 61 853 41 00 503 03 85 78

Domy szeregowe z ogrodem

Gdzie są Czapury?

Czapury znajdują się tuż przy południowo-wschodniej granicy miasta Poznania. Jest to pierwsza miejscowość za Poznaniem, położona zaledwie 12 km od centrum miasta. Dojazd do Czapur jest bardzo szybki. Od Ronda Starołęka prowadzi prosta droga do Czapur ulicą Poznańską, którą dalej można dojechać do Rogalina. Sprawdź tabelę odległości tutaj.

Czy w Czapurach jest szkoła, przedszkole?

W najbliższym otoczeniu Osiedla znajduje się zarówno szkoła jak i przedszkole. Zapraszamy do zapoznania się z odległościami tutaj. W 2014 r. spółka Family House wybudowała na terenie osiedla żłobek i przedszkole Familijne Skrzaty.

Jaka jest wysokość czynszu?

Mieszkania powstające w ramach Osiedla Leśnego są bezczynszowe. Właściciele nieruchomości nie ponoszą żadnych opłat wynikających z utrzymania jakiejkolwiek wspólnoty. Koszty, które pojawiają się wynikają z użytkowania mieszkania i należy do nich zaliczyć: wywóz śmieci i szamba, zużycie prądu, gazu, wody, podatek od gruntu.

Czy Family House pomaga załatwić kredyt?

Spółka Family House współpracuje z doradcami finansowymi oraz z bankami udzielającymi kredyty budowlano - hipoteczne. Wszyscy Klienci mogą skorzystać z preferencyjnych warunków, na których przyznawany jest kredyt. Partnerów Spółki można znaleźć tutaj.

Czy można dokonać zmian budowlanych lub standardu wykończenia mieszkania?

Standard wykończenia oferowany przez Spółkę Family House można znaleźć tutaj. Na etapie budowy każdy Klient może także wprowadzić zmiany w układzie ścian i instalacjach, oczywiście jeżeli nie zagrażają one konstrukcji i są zgodne z prawem budowlanym. Family House na życzenie Klienta może również wykonać dodatkowe prace, mające na celu podwyższenie standardu np.: silniki do rolet, ogrzewanie podłogowe czy zmiana pieca.

Jakie zmiany w mieszkaniach klienci wykonują najczęściej?

Wszystko zależy od indywidualnych preferencji, ale do najczęstszych zmian należy powiększenie wejście do pokoju dziennego, poszerzenie łazienki, montaż silników do rolet, zmiana rozprowadzenia instalacji elektrycznej.

Dlaczego mieszkania są tak tanie w porównaniu do cen u konkurencji?

Family House oprócz tego, że jest deweloperem i sprzedaje mieszkania, jest także firmą budowlaną więc i generalnym wykonawcą swoich inwestycji. Posiada własny park maszynowy i wyspecjalizowaną kadrę kierowniczą i budowlaną, w związku z czym wykonuje wszystkie prace we własnym zakresie. Dodatkowo dzięki temu może w 100% czuwać nad poprawnością i terminowością prowadzonych prac.

Czy 5400 zł jest zadatkiem czy zaliczką?

Kwota 5400 zł jest opłatą rezerwacyjną, która ma cechy zaliczki i zadatku. Jest ona zaliczana na poczet wartości mieszkania, jednak jest to opłata bezzwrotna, w przypadku gdy Klient odstąpi od umowy.

Czy las przy osiedlu będzie zawsze?

Las, przy którym powstaje Osiedle należy do Nadleśnictwa Babki i jest on oznaczony na mapie geodezyjnej jako „LS” (Las), a więc w żaden sposób nie może być zlikwidowany.

Czy trzeba kupić antenę satelitarną?

Tak. W standardzie wykonany jest tylko uchwyt pod antenę satelitarną.

Jakie są możliwości podłączenia Internetu?

Na obecną chwilę są trzy rozwiązania: skorzystanie z usług TP SA (dotyczy obszaru, na którym rozłożone są kable), Internet mobilny lub radiowy.

Pod co podlegają Czapury? Gdzie trzeba się zameldować? Gdzie zarejestrować auto i zgłosić działalność gospodarczą?

Czapury należą do Gminy Mosina. Wszelkie sprawy związane z meldunkiem, wydaniem dowodu osobistego czy zgłoszeniem działalności gospodarczej, należy załatwiać w Urzędzie Miejskim w Mosinie. Natomiast auto trzeba zarejestrować w Poznaniu. Sprawy związane z mediami należy załatwiać u gestorów mediów: woda - Aquanet w Poznaniu (ul. Dolna Wilda 126), prąd – Enea we Wrześni (ul. Witkowska 5) i gaz - Wielkopolska Spółka Gazownictwa w Poznaniu (ul. Grobla 15)

Gdzie zamówić odpis z ksiąg wieczystych?

Właściwym organem wydającym księgi wieczyste dla konkretnych etapów Osiedla Leśnego jest Sąd Rejonowy w Kościanie, IX Zamiejscowy Wydział Ksiąg Wieczystych w Śremie. Jednak aktualnie istnieje możliwość pobrania elektronicznej wersji księgi, w związku z tym właściwy dokument można odebrać w każdym Sądzie Ksiąg Wieczystych.

Co z ul. Leśną? Czy będzie utwardzona?

Ulica Leśna jest to droga należąca do Gminy Mosina, w związku z tym Spółka nie ma do niej żadnych praw, a co za tym idzie nie może ingerować w jej stan techniczny.

Czy osiedle powstaje na terenach zalewowych przy Warcie? A co z rzeczką Głuszynka?

Osiedle Leśne nie jest bezpośrednio zlokalizowane przy rzece Warta. Natomiast w pobliżu przepływa rzeczka Głuszynka. Jednak inwestycja jest położona na wzgórzu, co tym samym uniemożliwia jakiekolwiek jej zalanie. Poza tym rozpoczęcie wszystkich realizowanych przez Family House inwestycji jest poprzedzone badaniami geotechnicznymi, na podstawie których określana jest technologia budowy. Klienci mogą być pewni, że sposób budowy ich mieszkań jest dopasowany do warunków geotechnicznych ziemi. Co więcej każde pozwolenie na budowę jest analizowane i zaaprobowane przez Wielkopolski Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych w Poznaniu, co daje pewność że tereny nie są podmokłe i zagrożone zalaniem.

Co z F-16?

Osiedle Leśne położone jest poza strefą, w której dźwięk związany z myśliwcami F-16 jest najbardziej odczuwalny. Przelot myśliwców będzie słyszalny tak samo w Czapurach jak i w niektórych dzielnicach Poznania (Górczyn, Ławica, Junikowo) oraz miejscowościach takich jak Daszewice, Zmysłowo, Plewiska, Krzyżowniki, Kamionki. Z dokładną mapą obszaru ograniczonego użytkowania dla lotniska wojskowego Poznań – Krzesiny można zapoznać się tutaj. Tym samym odgłosy związane z przelotem są mało odczuwalne. Co więcej loty odbywają się najczęściej w tygodniu, w godzinach przedpołudniowych. W opinii Klientów, którzy mieszkają już na Osiedlu, dźwięk związany z przelotem F-16 nie zakłóca spokoju i nie wpływa na komfort zamieszkania na tym terenie.

Dlaczego nie ma kanalizacji?

Skanalizowanie terenu na którym powstaje Osiedle, a także całej miejscowości należy do Gminy Mosina. W dniu 22 lipca 2014 r. Aquanet ogłosił przetarg na opracowanie dokumentacji projektowej dla budowy sieci kanalizacyjnej wraz przepompowniami ścieków oraz przyłączami dla wsi Czapury, Wiórek, Babki gmina Mosina i w ul. Starołęckiej w Poznaniu wraz z uzyskaniem prawomocnej decyzji pozwolenia na budowę.

Czy mieszkania są oddawane bez mediów?

Może okazać się, że odbierając klucze, nie będą podłączone media. Odbiór mieszkań wyznaczany przez Spółkę Family House jest dobrowolnym odbiorem technicznym, umożliwiającym Klientom wykonywanie prac remontowo-budowlanych, co jest dokładnie zapisane w protokole odbioru. W sytuacji, kiedy Klienci, zdecydują się na taki odbiór, a mediów jeszcze nie będzie, Spółka jako generalny wykonawca, stara się umożliwić prowadzenie powyższych prac, poprzez dostęp do prądu budowlanego i wody.Gestorzy mediów którzy odpowiadają za doprowadzenie sieci i przyłączy to: Wielkopolska Spółka Gazownictwa, Enea i Aquanet. Ponieważ Spółka Family House nie jest odpowiedzialna za rozprowadzenie i podłączenie sieci, dlatego nie może Klientom zagwarantować terminów ich podłączenia akurat w terminie odbioru technicznego mieszkania.

Dlaczego tak długo czeka się na przeniesienie własności?

Podpisanie ostatecznej umowy ustanowienia i sprzedaży odrębnej własności lokalu mieszkalnego jest możliwe po uzyskaniu wszystkich potrzebnych dokumentów takich jak m.in.: zaświadczenie o zakończeniu budowy (dla budynków jednorodzinnych) lub pozwolenie na użytkowanie (dla budynków wielorodzinnych), zaświadczenie o samodzielności lokalu, karta lokalu i budynku, wypis i wyrys. O wydanie niektórych z tych dokumentów można starać się dopiero po wcześniejszym uzyskaniu innego. Do tego dochodzą terminy urzędowe, których nie można przyspieszyć. To wszystko sprawia, że wszelkie formalności trwają nawet kilka miesięcy. Natomiast w momencie gdy lokale są już wybudowane, Klienci dokonują ich odbioru do prac remontowo-budowlanych.

Nie znalazłeś odpowiedzi na pytania, które Cię nurtują?
Napisz do nas, a postaramy się na nie odpowiedzieć, tym samym wzbogacając naszą listę najczęściej zadawanych pytań.