MENU
Biuro sprzedaży: +48 61 853 41 00 503 03 85 78
Jesteś tu:

Os. Leśne II

  WSZYSTKIE MIESZKANIA ZOSTAŁY SPRZEDANE!

  Osiedle Leśne II w Czapurach pod Poznaniem to w sumie 55 nowych domów i mieszkań, w tym: 26 domów jednorodzinnych w zabudowie bliźniaczej, 24 domy jednorodzinne w zabudowie szeregowej, 3 domy wolnostojące oraz 2 dwupoziomowe mieszkania. Budowę osiedla rozpoczęto pod koniec 2007 roku, a zakończono w IV kwartale 2008 roku.

  Osiedle mieści się na obszarze położonym niedaleko Osiedla Leśnego I, na niewielkim wzgórzu przy nadleśnictwie Babki, sąsiadującym z Wielkopolskim Parkiem Narodowym. W pobliżu leżą jeziora, jest również rzeczka, stawy do wędkowania oraz dorzecze Warty. Okolica spodoba się osobom, które lubią wędkowanie i grzybobranie, a także wycieczki piesze i rowerowe.
  Miejscowość Czapury znajduje się tuż przy południowo-wschodniej granicy miasta Poznania w niewielkiej odległości od centrum Poznania, ale już poza miejskim hałasem i smogiem. Można odnaleźć w niej jakże potrzebną ciszę i spokój. Atrakcyjność lokalizacji szeregowca podnoszą szlaki komunikacyjne prowadzące stąd do Poznania, Stęszewa, Śremu i Kórnika. Gmina Mosina, do której należy miejscowość Czapury, położona jest w centralnej części województwa wielkopolskiego. Na jej terenie znajduje się Wielkopolski Park Narodowy z licznymi starorzeczami Warty, malowniczo położonymi jeziorami, usytuowanymi w sąsiedztwie dużych kompleksów leśnych. Jadąc na południe od Czapur dojeżdżamy do Rogalińskiego Parku Krajobrazowego ze wspaniałymi okazami starych zabytkowych Dębów Rogalińskich oraz pięknym kompleksem pałacowo-parkowym.

  Wszystkie domy znalazły swoich nowych właścicieli przed lub w trakcie początkowych prac budowlanych.

  Domy w zabudowie bliźniaczej mają powierzchnię użytkową 128,5 m2 i są położone na działkach o powierzchni od około 400 do 600 m2. Na parterze znajduje się pokój dzienny z wyprowadzeniem na kominek i wyjściem na ogród oraz kuchnia, korytarz, pomieszczenie gospodarcze oraz garaż, natomiast na piętrze są trzy sypialnie, łazienka i garderoba.

  Domy w zabudowie szeregowej mają powierzchnię użytkową 124,5 m2 i są położone na działkach o powierzchni około 200 m2. Na parterze znajduje się pokój dzienny z wyprowadzeniem na kominek i wyjściem na ogród oraz kuchnia, przedsionek, wc oraz garaż, natomiast na piętrze są trzy sypialnie oraz duża łazienka.

  Dwa duże domy wolnostojące mają powierzchnię użytkową 156,4 m2 i działki o powierzchniach 720 i 750 m2. Na parterze znajduje się pokój dzienny z wyprowadzeniem na kominek i wyjściem na ogród oraz kuchnia, gabinet, przedsionek, holl, wc, oraz garaż, natomiast na piętrze są cztery sypialnie oraz łazienka.
  Mniejszy dom wolnostojący o powierzchni użytkowej 121,5 m2 jest położony na działce o powierzchni 500 m2. Na parterze znajduje się pokój dzienny z wyprowadzeniem na kominek i wyjściem na ogród oraz kuchnia, przedsionek, holl, wc, oraz garaż, natomiast na piętrze są trzy sypialnie, holl oraz łazienka.

  Dwa dwupoziomowe mieszkania o powierzchni użytkowej 123,4 m2 zajmują piętro i poddasze budynku, w którym na parterze znajduje się sklep „ŻABKA”. Każde z mieszkań ma własny garaż i ogródek. Na niższym poziomie jest pokój dzienny z wyjściem na taras, z którego można zejść na ogród, oraz jadalnia, kuchnia, holl i wc, natomiast na poddaszu znajdują się dwie sypialnie, łazienka, garderoba i hol.

  Konstrukcja wszystkich ścian wykonana została metodą tradycyjną z cegły ceramicznej, natomiast dach pokryty został dachówką ceramiczną karpiówką. W standardzie deweloperskim mieszkania i domy wyposażone zostały między innymi w drzwi antywłamaniowe, parapety wewnętrzne marmurowe, zewnętrzne granitowe, bramy garażowe w wersji automatycznej, piec gazowy Junkers oraz rolety zewnętrzne w oknach. Wykonana została również całość infrastruktury osiedla: drogi osiedlowe i podjazdy z kostki brukowej, oświetlenie dróg, ogrodzenia działek z klinkieru i desek.